revisionday
revisionday revisionday
  • 23-04-2017
  • Mathematics
contestada

one kilogram of cheese costs £5.60 Jane buys 200g of cheese how much does Jane pay?

Respuesta :

noahrob noahrob
  • 23-04-2017
1.12 pounds or whatever the unit of currency that is
Answer Link
ajiboyeridwan
ajiboyeridwan ajiboyeridwan
  • 23-04-2017
We have to convert the 2200g to kg=0.2kg. Then multiply it with the amount of the kg, which is £1.12
Answer Link

Otras preguntas

Which cell part is a maze of folded membranes where proteins and lipids are produced
Sandra conducted an observational study to learn how relationships with family affect happiness. She surveyed 500 people in her hometown and found that 85% say
In the late 1800s why did congress pass restrictions on immigration from china?
What was Nixon's role in the Watergate scandal? A. Nixon attempted to obstruct the investigation of the break-in. B. Nixon lied under oath when qu
What is the formula for newton's second law of motion?
If a sentence has two subjects but only one verb, that means it a. is a compound-complex sentence. b. is a compound sentence. c. has a compound subject, but
who performed the first open heart surgery
How does sediment form? A weathering breaks down rocks and other material. B chemical changes cause sediment to cement
What steps did minorities take to combat social problems and discrimination?
When a force on an object increases how does the object's acceleration change?