alexmarrufo04
alexmarrufo04 alexmarrufo04
  • 22-03-2017
  • Mathematics
contestada

Anthony is buying a 9-ounce jar of peanut butter that costs $3.29. Which expression can he use to find the price per ounce?

Respuesta :

bohotness
bohotness bohotness
  • 22-03-2017
i think form reading this your going to need to add or divded i need more informtaion to understand your question
Answer Link

Otras preguntas

Eve Cosmetics Company consists of two departments, Blending and Filling. The Filling Department received 50,000 ounces from the Blending Department. During the
what does the color wheel mean?
Si el elemento "X" tiene 8 protones y el elemento "Y" tiene 11 protones, al reaccionar ¿Qué tipo de enlace pueden formar? Seleccione una: a. Metálico. b. Covale
If all carbon dioxide were removed from the atmosphere,what effect would this have on plants PLEASE HELP!!!!!!
The equilibrium constant for the reaction is 1.1 x 106 M. HONO(aq) + CN-(aq) ⇋ HCN(aq) + ONO-(aq) This value indicates that
Which sentence below uses correct verb tense?
Which best describes the outcome of DNA replication? The new DNA molecule is identical to the original DNA. The new DNA molecule is synthesized from amino acids
Haley works at a candy store. There are 10 types of bulk candy. Find the probability that one type of candy will be chosen more than once in 10 trials.
Francisco and Maria have three children and want to complete a detailed worksheet to determine the amount of life insurance they need to purchase. They will con
Cottonwood, aspen, and willow trees have beige flowers, with no petals, that appear before the tree's leaves are out in the spring; and they are dioecious. What