Seudónimo Seudónimo
  • 23-02-2017
  • Mathematics
contestada

How many pounds of oranges cost $12? Show your work.

How many pounds of oranges cost 12 Show your work class=

Respuesta :

bmcshan79
bmcshan79 bmcshan79
  • 23-02-2017
If 2 lbs = $3 then 1lb = 1.50
So $12/$1.50= 8lbs
Answer Link

Otras preguntas

Please help me quickly
a number increased by 6
helppppppppppppppppppppppppppp
Why the answer to 12am=4, for a is a=1/3m help please
A 3-gallon bottle of bleach costs $8.64. What is the price per cup?
If a certain country’s economy has begun to significantly expand and certain industries have begun to export to other countries, _____. this country is in the t
35. If 7-√5 / 7+√5= a +b√5, then find the value of a and b.​
Name: Date: Establishment of Israel Directions: order the events on a timeline A Large number of Jews migrated into Palestine D Dan on Jewish migration into Pal
write a letter to your sister who Just arrived Nigeria to live with an uncle advising her to be well behaved, while in the Country about 450words​
Which of the following samples can be considered as a concentrated solution of Povidone Iodine, an antiseptic for minor wounds? A. 3 drops of Povidone Iodine d