Amina665 Amina665
  • 23-02-2017
  • Mathematics
contestada

A grocery store is selling 6 cans of cat food for $3.Write and solve a multiplication equation to find the cost of can of cat food

Respuesta :

queenie654
queenie654 queenie654
  • 23-02-2017
6 times 3  will give you your answer

Answer Link

Otras preguntas

2. What is the slope of the following roof? 3 m a. 12 b. 3 d. 1.3 075
Please help me with these 2 questions :(
Choose the complex sentence. - The children jumped into the cool lake, ready to feel refreshed. - O Marilyn took a wide turn on the water, and she stayed afloat
1) A rigid tank contains 2 kg of 134a refrigerant at 800 kPa and 120°C. Determine tank volume and total internal energy.
Please help what is -1/4 x 1/4
¿Cuál es la fecha de hoy? A.Hoy es mayo cuatro. B.Hoy es el mayo de cuatro. C. HOy Hoy es cuatro el de mayo. D. Hoy es el cuatro de mayo.
Which of the following sets of numbers only includes rational numbers?
As the amplitude decreases what happens to the crest and the trough
I need workout tips <3 Im 13 years old, 4'11 and 107 IBS i want to focus on my bXutt my waist, a flat tummy and only a little bit of hips. LMK <3
What is the relationship between the underlined sentence and the bolded sentences? In any nonviolent campaign there are four basic steps: (1) Collection of the