kellyspeakslouder
kellyspeakslouder kellyspeakslouder
  • 22-02-2017
  • Mathematics
contestada

Juan is saving money to buy a game. So far he save $12, which is three-fourths of the total cost of the game. How much does the game cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-02-2017
The answer is probably $16
Answer Link

Otras preguntas

Where to put negative 1.5 on number line
When trying to find a common denominator, can you multiply the denominators and get a common denominator?(example: 3/7 2/5 7 x 5 = 35 2/35 3/35)
We repeat the experiment from the video, but this time we connect the wires in parallel rather than in series. Which wire will now dissipate the most heat? View
Which number best represents the slope of the graphed line? -10 5 х -10 -5. 5 10 -10 A. – 5 B. -1/5 C. 1/5 D. 5 PLEASE I NEED THE ANSWER​
I WILL GIVE BRAINLIEST!!! PLEASE HELP ME IM ON A TIMER!! What does the underlined word mean in the following sentence? Los pájaros pueden hablar. bears cows bi
What is the size of ZACB?
The table represents the couple y,cubic units,of a cube with side length of x units . True or false this table represents a linear function Please help I’m fai
Find each unit rate. Round to the nearest hundredth if necessary. 1. $240 for 4 days
ANSWER PLEASE I NEED HELP!!!
Add the fractions and express in lowest terms. a. ଷ ସ ൅ െ ଶ ହ b. ହ ଽ ൅ ଶ ଷ c. െ 7 4 ൅ 2 12 d. ଵ଴ ଷ ൅ െ ଵଶ ହ e. ଻ ଼ ൅ 3 f. െ2 2 7൅ െ13 4 g. 2 5 ൅ 14 5 h. െ