ariaethiopia12 ariaethiopia12
  • 22-09-2022
  • Mathematics
contestada

Four hamburgers cost 13.95. Find the unit rate

Respuesta :

YeaImSyko
YeaImSyko YeaImSyko
  • 22-09-2022

Answer:

$3.48

Step-by-step explanation:

Divide the number of hamburgers by the total cost:

13.95 / 4 =

3.4875

$3.48

Answer Link
brianabbott408 brianabbott408
  • 22-09-2022
The answer is 3.48 take 13.95 and divide it by 4
Answer Link

Otras preguntas

Trigonometric functions
When the marlin finally dies, what is Santiago thinking and feeling? A. relief that it's over but that he still has work to do B. disbelief that he did it and
PLEASE HELP ME ASAP
The store is selling lemons at $0.35 each. Each lemon yields about 2 tablespoons of juice. How much will it cost to buy enough lemons to make two 9-inch lemon p
Let f(x)=241+3e−1.3x . What is the point of maximum growth rate for the logistic function f(x) ? Round your answer to the nearest hundredth.
Which king financed a university so people all over the world could get a free education
I need help with my French test... 1. Où sont allés Sophie et Vincent? Ils sont resté à la maison. Ils ont joué au foot dans le parc. Elles sont venues en vi
what type of carbohydrate does rice contain
Suppose you are going to graph the data in the table below. What data should be represented on each axis, and what should the increments be? Hours Distance trav
Does this graph represent a function? Why or why not? A. No, because it fails the vertical line test. B. No, because it is not a straight line. C. Yes, because