YorUwU
YorUwU YorUwU
  • 21-09-2022
  • Mathematics
contestada

pls help. ;0 This is for iready.

pls help 0 This is for iready class=

Respuesta :

datducdo3
datducdo3 datducdo3
  • 21-09-2022

Answer:

10.6 ounces

Step-by-step explanation:

1. Divide the total spent by the cost per ounce to get number of ounces bought.

2.65 ÷ 0.25 = 10.6 ounces

Answer Link

Otras preguntas

los Tiles permiten ingresar más rápido a las aplicaciones.​
All the edges of a regular square pyramid have length 8. What is the volume, lateral area, and the surface area?
Consider a conduit that runs between two boxes. The distance between the boxes (BD) is 28.4 inches. A single 22.5° offset will be bent in the conduit with a ris
Humans possess two alleles, or variations, for each gene. The alleles may be the same, or they may be different. When humans reproduce, their alleles are separ
A spinner has six equal sections numbered 1,1,2,2,3,and4. What is the sample space for the spinner
Calculate the area under the curve y = |x| - 3 and x - axis ~ ​
Answer this + Brainiest. please
Question 2 (1 point) Assume all lines which appear to be diameters are diameters. The red angles are congruent. Solve for x. Question 3 (1 point) Saved x+93 2
Introduction for the investigation of availability , accessibility , quality and sustainable use of freshwater in my community
2) Jacob has $60 in savings. He will be spending % of it on a new video game, how much money will he have left?