gunnybella09 gunnybella09
  • 22-08-2022
  • Mathematics
contestada

amie had $26 dollars to spend on school supplies after buying 10 pens, she had $14.30 left how much did each pen cost

Respuesta :

angstar4
angstar4 angstar4
  • 22-08-2022
14.30 + 10p = 26
10p = 11.70
Each pen is $1.17
Answer Link

Otras preguntas

HELP ME PLEASEEE !!!
help meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
plz help me with this ​
Please explain! Math​
how do I find an equation ​
Solve the linear equation: 7x-3x=5x+2
I need help plz plz plz quickly!!!!
equivalent ratio 9:36=18:48:6=8:24:40=48:72=21:27=​
Need help it’s science
SERIOUS ANSWER PLZ Which statement describes how energy is connected to photosynthesis and cellular respiration? Question 10 options: Energy is released during