br00kC br00kC
  • 25-07-2022
  • Mathematics
contestada

Four pounds of apples cost $5 How much would 10 pounds o apples cost?

Respuesta :

ynura154 ynura154
  • 25-07-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

plus all of them 5times 10

Answer Link
notantonio56 notantonio56
  • 26-07-2022
The answer is $12.50 because if 4 pounds is $5 1 pound would be $1.25 multiply that by 10 pounds and you would get $12.50
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is the correct graph of the compound inequality 4p + 1 >-11 or 6p +3 <39
2 +2 pls give me the answer​
a. Name the major strengthening mechanisms in metals and explain the working principle under each mechanism.Give the relevant equations corresponding to the mec
What risk is most likely to happen when using wind as an energy source
What has been an effect of globalization? a decrease in U.S. service sector jobs a decrease in U.S. service sector jobs a decrease in air, water, and soil pollu
Randi bought a wallet for $8.33. She paid with a $20 bill. Which of the following could be the change she received? A. 1 $10 bill, 1 $1 bill, 2 quarters, 1 dime
What was true about the government's reaction to the Bonus Army?
before european settlers arrived the great plans of nort america were:
give me three/3 best topics for giving a speech
A 25m B 20m C 15m D 10m