baizekendra4 baizekendra4
  • 26-05-2022
  • Mathematics
contestada

the question is “how much does a package of corn cost” but the amount next to it is 2/189. can someone help lol

the question is how much does a package of corn cost but the amount next to it is 2189 can someone help lol class=

Respuesta :

abrilgoros10
abrilgoros10 abrilgoros10
  • 26-05-2022

Answer:

I'm assuming it's sayin that u get 2 for 1.89?

Answer Link

Otras preguntas

Why do governments provide some goods and services in market economies?
solve 8/t+5 = t-3/t+5 + 1/3
Is this statement true or false At Gettysburg the Southern army was successful using the old-fashioned military tactic of fighting in a long, deep formation. P
please help i’m very confused
Which sentence is the most formal in diction and style
7TH GRADE MATH!! JUST NUMBER 28! THANKS!! :)
EECOM suggests the crew​
Which phrase best describes a community?
Which action from The Jungle Book best supports the claim that Baloo used the Law of the Jungle to save Mowgli
Which is NOT an example of an energy conversion? A. Electrical energy runs through a wire to a 60 Watt bulb producing light. B. The chemical energy in one met