janiyaday987
janiyaday987 janiyaday987
  • 26-04-2022
  • Mathematics
contestada

Agrocery store sells steak for $4.85 per pound.
What would be the cost of 23 pounds of steak?
$11.64
0 $7.46
0 $12.61
0 $23.58

Agrocery store sells steak for 485 per pound What would be the cost of 23 pounds of steak 1164 0 746 0 1261 0 2358 class=

Respuesta :

finnteague6
finnteague6 finnteague6
  • 26-04-2022

Answer:

the answer is 12.61 so that means it's c

Answer Link

Otras preguntas

What is the value of x? Please provide an explanation, thanks!
explain how the perception of water as a resource varies from place to place​
i need this now how do you find areas of shapes
In the 1800s, violent, anti-Chinese riots took place A) in Chinatowns in several cities. B) Chinatowns in rural areas. C) railroad camps in the West. D) factori
Solve for the missing arc measure, angle measure, or variable. mSN = _____ degrees. Please help! I’ll give brainliest!!
Help plzz! Will give brainliest! what important factor contributed to where resources were located in the 13 colonies?
the political system of the united states can best be described as...
Suntract ( p-q)-(p+q)​
Argue in support of food nutrition labeling regulated by the FDA and explain its significance.
plz help me asap................