stacy122103 stacy122103
  • 25-04-2022
  • Mathematics
contestada

6. Which is cheaper?
A) $12 for 800ml or
B) $14 for 1 L

Respuesta :

001415146
001415146 001415146
  • 25-04-2022

Answer:

A

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is the answer to this question? posted a picture for better understanding:)
what was the style of art that picasso helped form towards the end of his carrer?​
Eloise, Jada, and Maria are given gallon of glue for arts and crafts projects. They pour the glue into separate containers, one per friend, so that they can wor
You guys can write a story or a situation that can be represented by the given equation.4a + 5 = 12a - 11Thank you :)​​
LAST ATTEMPT MARKING AS BRAINLIEST!! ( graph the image of the figure using the dilation given)
Find the x-intercept(s) and the coordinates of the vertex for the parabola =y−x2−2x3. If there is more than one x-intercept, separate them with commas.
XTRA POINTS 4 CHRISTMAS What is an empirical formula?
LAST ATTEMPT MARKING AS BRAINLIEST!! ( write a rule to describe each transformation)
What are great last minute gifts? I need this sooo bad! Thank you!
What is the average of 22. 10; 13. 45; 25. 10; 17. 20; 19. 10?.