samirahl28 samirahl28
  • 21-04-2022
  • Mathematics
contestada

Celia bought a bag of 12 goldfish for $3.

What is the cost of 1goldfish?

Respuesta :

Colana
Colana Colana
  • 21-04-2022

Answer:

0.25

Step-by-step explanation:

Answer Link
destinycalderon717 destinycalderon717
  • 21-04-2022

Answer:

0.25

Step-by-step explanation:

3÷12=0.25

12 goldfish for $3

Answer Link

Otras preguntas

A business must decide whether to open a new office in China. If it opens the branch, it will increase its chances of selling a high volume of its products in C
To what extent should technology and news media companies be responsible for monitoring and preventing the spread of fake news?
Adenine and ribose are also components of which macromolecule
in a survey of 60 people,35% like peaches 1. how many students like peaches 2. how many students do not like peaches
how many times does 13 go into 16
PLEASE HELP!!!!! explain why?
how long does it take for the earth to rotate
America was a great nation explain briefly
According to Hughes, in what area had African American singers not received recognition before Anderson?
what has been the impact of the discover of oil on this region​