UGA2016
UGA2016 UGA2016
  • 26-01-2017
  • Mathematics
contestada

Long-grain rice costs $0.72/lb. How much would 2.7 lb of long-grain rice cost?

A. $0.19
B. $1.90
C. $1.94
D. $1.95

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 26-01-2017
0.72 x 2.7 = 1.95

answer is C. $1.94
Answer Link
Аноним Аноним
  • 26-01-2017
C. $1.94
Is the answer I believe.
Answer Link

Otras preguntas

What are executive orders and what limits a president’s use of them ?
Marie Curie is mostly famous for her work in
What was the first province in Canada?
evaluate the given polynomial
what happens if a white men says the n word to a african american
20 points, help requested.
(-5,-7),(0,-5),(5,-3) Determine the intercepts of the line that passes through the following points. x-intercept ( , ) y intercept ( , )
which language was developed by slaves and former slaves in South Carolina
which statements differentiate DNA and RNA
(w15/w5)^4 Simplify it.