iveyhall47 iveyhall47
  • 25-01-2017
  • Mathematics
contestada

If laundry detergent cost $6.40 for 128 oz and $3.20 for 64 oz. Which is the better buy?

Respuesta :

tylex17 tylex17
  • 25-01-2017
its the same ammount. 3.20 +3.20 is 6.40 and 64+64 is 128
Answer Link
nichole8399
nichole8399 nichole8399
  • 25-01-2017
it's the same either way. whichever u get, u r getting the same amount. it's just double the size and price exactly.
Answer Link

Otras preguntas

Which statement best explains why DNA is replicated within the cell?
The series of changes that occurs after a disturbance in an existing ecosystem is called:.
in the food web the greatest amount of chemical energy is provided by
Sarah has private health insurance that costs $575 per month. Her new employer will provide health insurance at no cost to her. What is her health insurance wo
carry from the testes to the epididymis
An effective thesis in an argumentative essay must present both sides of the issue. contain a quote from a source. state a position on the topic. include accur
Describe the amount of pressure at the equator
[tex]\sf\large\green{\underbrace{\red{Question*}}}:[/tex]Features of International Court of Justice ​
47/6m+n- 7/2m-6/5n Simplify
how can less stomata on the leaves affect the rate of transpiration​