MathsCat0001
MathsCat0001 MathsCat0001
  • 23-03-2022
  • Mathematics
contestada

Pls help there will be pic if u click

Pls help there will be pic if u click class=

Respuesta :

allisonemmasu8
allisonemmasu8 allisonemmasu8
  • 23-03-2022

Answer:

$6.30

Step-by-step explanation:

A sharpener is 0.90 in dollars, so 3*0.9 is 2.7. 10-2.7=6.3, so the answer should be $6.30

Answer Link
MisterZeng
MisterZeng MisterZeng
  • 23-03-2022
Each sharpener costs $0.90. You are buying 3 sharpeners. $0.90 x 3= $2.70.
You are paying with $10.
$10-$2.70=$7.30.
You are getting $7.30 for change.
Answer Link

Otras preguntas

4 students each made a list of prime numbers . Eirc : 5,7,17.23 Maya; 3,5,13,17 Ball; 2,3,17,19, Jordan; 7,11,13,21 How made an error and incluled a compiste nu
The odd- and even - number hotel rooms are on different sides of the hall. Room 231 is between witch two rooms
Cody wants to watch a new movie that is 3 hours long. He has watched 1/6 of the movie so far. What fraction of one hour did Cody spend watching the new movie?
explain why support for the ku klux klan varied in the 1920s with respect to issues such as anti-immigration , anti-african american, anti-catholic ,anti-jewish
Las abejas De bronce
as a result of mitosis, each of your body cells? a. changes genetically as you grow and develops. b. contains only the genetic information needed for that type
why does chemical weathering occur more quickly in a hot climate
Explain how high-energy electrons are used in electron transport.
What is a analogy for "Astronomer" ?
What are the three basic functions organs perform in the human body