layladakhlallah2020 layladakhlallah2020
  • 24-02-2022
  • Mathematics
contestada

Please help!!!! A hardware store sells a pack of 4 specialty light bulbs for
$20. A grocery store sells a pack of 6 of the same specialty
light bulbs for $24.
w

Respuesta :

liviathecheater liviathecheater
  • 24-02-2022
20/4=5
24/6=4
pack of 6 is better value
Answer Link

Otras preguntas

Your friend says that the force that the sun exerts on earth is much larger than the force that earth exerts on the sun. part a do you agree or disagree with th
Stanley, a man in his thirties in the 1950s, suffered from schizophrenia. what treatment was he most likely to have received?
What form did Byzantine artists use most frequently and was commonly used in the home??
A newly married couple plans to have four children. what is the probability that they have 2 girls and 2 boys
1.What challenges does Earth face as a result of global warming? 2.What measures could society take to help reduce the rate of global warming? 3.What are the en
(HELP PLEASE) The inverse of G(x) is a function.
HELP Two equations are given below: a − 3b = 9 a = b − 3 What is the solution to the set of equations in the form (a, b)? (−9, −6) (−4, −3) (−6, −3) (−9, −
Which of these is a characteristic of warm air? a.It transfers energy through radiation. b. Its molecules are far apart. c.It sinks due to convection. d.It
When a radioactive sample decays for 2 half-lives the amount remaining will be ____ of the original?
which number produces a rational number when multiplied by 0.4