notxlucas notxlucas
  • 24-02-2022
  • Mathematics
contestada

Padma bought 3 pounds of grapes. Each pound of grapes costs $2.75. How much money did Padma spend on grapes?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-02-2022

Hii!

We need to multiply so

3×2.75= 8.25

So she paid $8.25

Brainliest!=

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP!! TIMED QUESTION!!!!! WILL AWARD BRAINLIEST!!!!! If f(x) = x^2 + 3x + 5 , what is f (a + h) ? A. (a+h)^2 + 3(a+h) + 5(a+h) B. a^2 + 2ah + h^2
Please help 100 points! Will mark Brainliest. Thank You!
A rectangular field is enclosed by 360 feet of fencing. What is the length, in feet, of the field if it’s length is 6 feet more than it’s width?
NEED HELP ASAP PLEASE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!HELP ME !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! In the drawing above, the
can i have help please ​
f(x)= x^2 -16x+63 find the x-intercepts of this function
PLEASE HELP FAST 1. Sketch, in black, the graph of the line passing through the points (2, 2) and (5, 8). 2. Sketch, in blue, the graph of the line passing th
The New Jersey Plan required that each state receive the same number of seats in the federal legislature. True or false
Priya took notes during her Earth Science class. What was most likely the topic of the lecture Priya attended? Volcanic Arcs The San Andreas Fault Mid-Ocean Rid
How are the major blood groups determined?