zjackson0107 zjackson0107
  • 22-02-2022
  • Mathematics
contestada

Set B: 25 pens for $19.75; unit rate per pen

Respuesta :

benita44
benita44 benita44
  • 22-02-2022

Answer:

$0.79

Step-by-step explanation:

25 pens=$19.75

1pen= unknown

cross multiply

then divide by 25

Answer Link

Otras preguntas

Billy tells his teacher that his grandfather lived in the state of Florida in 1969 and survived Hurricane Michale. His teacher does not believe him . Why not?
What was happening in the south by the spring of 1865?
Escoge la mejor respuesta, según el contexto: Compraremos menos refrescos para que ___ dinero. a. ahorres b.ahorras c.ahorrar d.ahorraste
PLEASE SOLVE FAST!! I'M REALLY STUCK!! I WILL MARK BRAINLIEST!
Let f(x)=186+5e−0.1x . What is f(6) ? Enter your answer, rounded to the nearest tenth, in the box.
I’m having difficulties with prepositions in Spanish can anyone help
how do I do this? HELP!!​
. What type of computer implementation does the following code represent? Load A,10 Load B,1:5 Add A,B STORE A, [20]
8. A child of mass 28 kg sits at the top of a playground slide of height 1.7 m. What is the child's gravitational potential energy? 1 point) A.47.6; B.0.476 C.4
what are the two divisions of the immune system?