tonyadiannjordan tonyadiannjordan
  • 22-02-2022
  • Mathematics
contestada

Bananas cost $0.70 per pound and a bunch of bananas on the scale weight 6.4 pounds. How much would a customer pay for this bunch of bananas

Respuesta :

jtm2588
jtm2588 jtm2588
  • 22-02-2022

Answer:

$4.48

Step-by-step explanation:

Multiply

6.4 x .70

$4.48

Answer Link

Otras preguntas

The volume of a cube depends on the length of its sides. This can be written in function notation as v(s). What is the best interpretation of v(4) = 64?
As of 2013 all US presidents today have had which of the following Cara sticks
Patricia is separating 16 soccer cards and 22 baseball cards into groups each group have the same number of cards madk and each group only have one kind of spor
The diet planning principle nutrient density is best represented by choosing foods that:
One of your customers is delinquent on his accounts payable balance. you’ve mutually agreed to a repayment schedule of $750 per month. you will charge 1.9 perce
what was the label given to Oklahoma territory in the east? a. the land of plenty b.no man's land. c.the great American desert d.indian country
how to find the coordinates?
Question 1 (3 points) study the Proof Given. List the reasons for Items 2,3, & 4. Right the number and then the answer. Question 2 (3 points )Study the P
Is blood sugar regulated by negative or positive feedback? explain your answer?
What were your visual, aural, read/write, and kinesthetic scores from the VARK questionnaire, after your answers were submitted?