raissasaraswati
raissasaraswati raissasaraswati
  • 26-01-2022
  • Mathematics
contestada

HELPPPPP MEEEEEEEEE!
SHOW ALL YOUR STEPS !

HELPPPPP MEEEEEEEEE SHOW ALL YOUR STEPS class=

Respuesta :

balddyla0045
balddyla0045 balddyla0045
  • 26-01-2022

Answer:

cost x pounds

Step-by-step explanation:

cost per pound* pounds + cost per pound for tomato

Answer Link

Otras preguntas

In which one of the following sentences is the semicolon used correctly? A. Donald has three sisters; Carla, Donna, and Maggie. B. Whenever I feel afraid; I thi
What is 24/40 in simplest form
one fourth of the opposite of the difference of five and a number is less than 20
A 90-kg tight end moving at 9.0 m/s encounters at 400 N•s impulse. Determine the velocity change of the tight end.
Is glass biotic or abiotic
Why Did Republicans lose support in the North during the Reconstruction Era?
Name the process in animals which require meiosis to take place
Shaunda said that buying 4 towels for $17nwas better buy than buying 2 towels for $9. She found her answer by doubling the terms in the ratio 9:2 and comparing
solve and graph -4 + 2t - 14 - 18t > -6 - 100t
The population of Africa is 6.582•10^14 people. The population of Australia is 4.32•10^14. How many times the population of Australia is Africa?