raissasaraswati
raissasaraswati raissasaraswati
  • 26-01-2022
  • Mathematics
contestada

Tomatoes=$3.25 per Ib
Watermelon= $0.68 per Ib
How much will it cost to buy a watermelon that weighs 10[tex]3\\ 4[/tex] and 3[tex]3\\ 5[/tex] pounds of tomatoes ?
SHow your steps

Respuesta :

DeeDee511
DeeDee511 DeeDee511
  • 26-01-2022
Here try these steps
Ver imagen DeeDee511
Answer Link

Otras preguntas

what was the purpose of Franklin Roosevelt's WPA?
Why did japan change sides during ww1 & ww2
Which best describes the process of radiation? A. Warm air transfers heat energy to cold air. B. Sunlight transfers energy to land, air, or water. C. Cold air t
What type of shelters were found in the Hohokam village in the Southwest Desert region
What changes in employment relationships are likely to occur as the population ages
the ratio of boys to girls on a swimming team is 3 to 4. the team has 70 members. how many are boys?
Which describe people and their accomplishments that were part of Mesopotamian civilizations? Choose all answers that are correct. A. hieroglyphic writing B. ma
How does Lincoln value liberty, equality and democracy in his Gettysburg Address?.
write 4 litres 150 ml to the nearest half a lirter
Find the unit rate: $15 for 4 quarts