jp2375 jp2375
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada


Antoine bought a dozen bagels for $7.80. What is the unit price?

Respuesta :

sarahoforiwaa0246
sarahoforiwaa0246 sarahoforiwaa0246
  • 25-01-2022

Answer:

$0.65

Step-by-step explanation:

you will divide the 12 into 7.80=7.80/12

Answer Link

Otras preguntas

What was the effects of the Grass Fight​
CAN SOMEONE PLEASE HELP ME!!! I NEED HELP WITH MATH
can tongue be classified as skin?why?​
Mangled angles I need the rest of these
For more than a century, the minority white population in South Africa _____. A. completely controlled the country’s resources B. struggled to gain political in
please help!!!!!!!!!
why is it important to practice healthful behaviors and protect yourself from prolonged or excessive stress​
Which of these refers to the strength of an acid
There were 4 apple trees planted and 3 pecan trees. 2 peach trees for 3 pecan trees. If there 24 peach trees, how many apple trees would you have?
Read the attachments.