tyytheblackbarbie tyytheblackbarbie
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

Strawberries cost $3.00 per pound. For each question

Respuesta :

s906236
s906236 s906236
  • 25-01-2022

A. 1/3 pound

B. 11/3 or 3.666666667

Answer Link
yua26 yua26
  • 25-01-2022

Answer:

uhhhh you didnt put the full question so i cant rly answer

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The Declaration of Independence states that if government does not protect citizens' rights, citizens have the authority to
what is 15% of $5.80
What are the Best Ways to Improve Writing Skills?
ok so im now learning y=mx+b word problems and most of my answers are straight forward, the problem is i dont know whats right or wrong heres what im dealing wi
What Is Representative Democracy?
joseph had a quarter of a cookie. ellen had a half of a different cookie. The peice joseph had was larger. how could ellens peice be smaller? explain.
Please Help What is the domain of the function: {(1, 2); (2, 4); (3, 6); (4, 8)}?  A.{1, 2, 3, 4, 6, 8}  B.{1, 2, 3, 4}  C.{6, 8}  D.{2, 4, 6, 8}Which of the fo
What is the pitch of a sound wave?
A coil is connected to a 100v d.c. supply and takes a current of 10A. Calculate the value of the resistance of the coil
The school hall is 4 times as long as it is wide. If the perimeter is 55m, what is the length? and what is the width?