qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 bags of candy but you can buy 30 bags for 4.89 how much does it cost for 1 bag?​

Respuesta :

sply0992
sply0992 sply0992
  • 25-01-2022

Answer:

approximately 16 cents a bag

plz mark me brainliest :)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Helpp Ok I don’t know how they got 3y-24
que puede deducir de la importancia de los flujos energéticos
Prove this sinx/cosecx-cotx = 1+cosx
if your shoe size is out of stock should you size up or down i’m a girl
The Tinker v. Des Moines Supreme Court case concerned two students who wore black armbands to school to protest the Vietnam War. The school district suspended t
The Tinker v. Des Moines Supreme Court case concerned two students who wore black armbands to school to protest the Vietnam War. The school district suspended t
un automóvil a recorrido 640 km a velocidad constante 4 horas Cuál es la velocidad del automóvil​
Help please due tomorrow
A parish and a borough are the same units of local government as a ____ metropolitan area. suburb. town. county.
Which word is correct Each of the soccer players wears a green jersey Or Each of the soccer players wear a green Jersey