qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 boxes of candy but you can buy 12 bags for 11.88 how much does it cost for 1 box?​

Respuesta :

farthadjrmy
farthadjrmy farthadjrmy
  • 25-01-2022

Answer:

0.99

Step-by-step explanation:

         00.99

     12 11.88

          − 118

               108

               108

                   0

Answer Link

Otras preguntas

Pablo graphs a system of equations. One equation is quadratic and the other equation is linear. What is the greatest number of possible solutions to this system
Which example best demonstrates the importance of having knowledge of evolutionary relationships? a.illustration of a plant leaf b.organ transplantation bet
As inflation increased and the Roman Empire experienced greater political instability, what occurred?
When Jennifer spent 3/7 of her money, she has $72 left. How much money did Jennifer start with?
A brush cost $2 more than a comb. The brush and come together cost $3.78. Find the cost of each
Which statement best expresses the purpose of the opening words of the US Constitution, "We the people"? A. Political sovereignty stems from the consent of the
What nutrient is found mainly in fruits and vegetables?
State governments must follow which type of laws? A. local B. federal C. regional D. judicial
How did Thoreau’s general opinion of government relate to his imprisonment, as described in "Civil Disobedience"?
Polonius believes Hamlet has gone mad because Ophelia no longer returns his love. Relying on what you learned in Act I, select other possible reasons for Hamlet