qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 juices but you can buy 10 juices for 2.43 how much does it cost for 1 juice?​

Respuesta :

farthadjrmy
farthadjrmy farthadjrmy
  • 25-01-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

      0.243

10  2.430

    - 20

         43

        -40

            30

           -30

               0

Answer Link

Otras preguntas

a + 9az – 4 – 5az + 4z simplify
what is a simple machine that has two or more simple machines working together
The __________ in the Constitution gives Congress the flexibility to make all “necessary and proper” laws. A. Preamble B. amendments C. Bill of Rights D. Elasti
Find the value of x and pls explain!!❤❤❤
Where is the Sahel located? A. near South Africa B. just south of the Sahara Desert C. in the western reaches of Sudan D. just off the coast of West Africa
Ishaan is three times as old as christopher is also 14 years older than Christopher. How old is Ishaan
Which word does not indicate a connection between people? A. appeasement B. empathy C. enamored D. placid
Writing an essay about genocide, and just wanted to ask for opinions on why genocide is committed.
Can someone help me with this problem
The force on an object is given by the equation F = ma. In this equation, F is the force, m is the mass, and a is the acceleration. What is the force on an obje