qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 bags but you can buy 200 bags for 6.19 how much does it cost for 1 bag?​

Respuesta :

farthadjrmy
farthadjrmy farthadjrmy
  • 25-01-2022

Answer:

0.03095

Step-by-step explanation:

         0.03095

200   6.19000

        -600

           1900

          -1800

             1000

            -1000

             0

Answer Link

Otras preguntas

Express 0.59 as a fraction....
john and mary went to the mall. Is that a sentence or a fragment?
john and mary went to the mall. Is that a sentence or a fragment?
depict an angle 7pi over 4 in standard position
john and mary went to the mall. Is that a sentence or a fragment?
john and mary went to the mall. Is that a sentence or a fragment?
How many syllable in electricity
(64/9)^(-2/3) Simplify the expression
3/4 + 1/8= with simplest form.
john and mary went to the mall. Is that a sentence or a fragment?