graciemarie920 graciemarie920
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada


3 pounds of grapes cost $2.43. What is the cost per
pound?

Respuesta :

2260945
2260945 2260945
  • 25-01-2022

Answer:

Cost per pound is .81 cents

All you have to do is divide 2.43 by 3

Answer Link

Otras preguntas

What is name of HOPBr2 ?
In multilateral interactions with other countries the united states would most likley attempt
Which of the following statements is true? Low pressure is usually means nice weather. Air pressure is the same over the entire earth. Worldwide winds are caus
which of the following world war II events occurred in 1945
The law of universal gravitation states that any two objects in the universe that have mass. without exception, A. attract each other B. repel each other C. com
Which type of white blood cell produces antibodies
Which word best describes the tone of “Dust Bowl Blues”? a. desperate b. angry c. melancholy d. hopeful
Many workers felt less secure in the 1990s because
When nations try to maintain the balance of power they __________.
According to the lesson, what state passed the first immigration law in 1862? New York New Jersey Florida California