jleluga jleluga
  • 21-12-2021
  • Mathematics
contestada

Cost 500 charge 25 per unit

Respuesta :

whitneyweiobiren
whitneyweiobiren whitneyweiobiren
  • 21-12-2021

Answer:

20 units

Step-by-step explanation:

Because it is 25 per unit, and 500, you can do 500/25=20

Answer Link

Otras preguntas

The earth exerts a gravitational force of 500N on an object. What is the mas of the object in kg?
What Is 14 Divided By 72 ?
What is the greatest whole number that rounds to the number 277,300?
What is ax - x = c for x
An organism that produces its food by photosynthesis
Can light change the color of a image
Where is West Virginia
How do you divide 28 cans of soda into two groups so the ratio is 3:4
949 rounded to the nearest ten
What Is 14 Divided By 72 ?