18mrayer
18mrayer 18mrayer
  • 24-11-2021
  • Mathematics
contestada

Louise buys 4 pencils for £1.20. How much does one cost? :)

Respuesta :

rallying
rallying rallying
  • 24-11-2021

Answer:

O.3 pound

Step-by-step explanation:

1.20/4=0.3 pound

Answer Link
jomariflores400l
jomariflores400l jomariflores400l
  • 24-11-2021

Answer:

1.20 divided 4 = 0.3

One pencil costs £0.3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

5. Which of the specialty areas do you think you would most like to work in? Why?
Write a rule to describe each transformation. Need the answers ASAP.
f(x) = -7x+5 f(x+h)-f(x) h (Simplify your answer.)
formula C = 5(F - 32) can be used to convert temperatures in degrees Fahrenheit to degrees Celsius
How do you find number 7? Please answer ASAP!
A sample of neon initially has a volume of 2.80 L at 23 degrees Celsius. What is final temperature, in degrees Celsius, is needed to change the volume of the ga
Write expression to represent sum of 3 consecutive numbers
write an algerbic expression for the phrase the sum of g and 3
4 ≤ 3x-8 < 40 pls help <3
60 State Taroiday's bowo of electromagnetic indution. 65 Give the equation that best describes this to and give the meaning of each of the symbols. 69A 654 magn