kareema35 kareema35
  • 23-11-2021
  • Mathematics
contestada

A dozen gulab jamuns cost 3.49 how much will 5 dozen cost

Respuesta :

semaaa
semaaa semaaa
  • 23-11-2021

Answer:

17.44

Step-by-step explanation:

if one dozen cost $3.49 than 3.49 × 5 = 17.44

Answer Link

Otras preguntas

The development of armies, navies, and weapons is called imperialism.
I NEED IDEAS FOR A DIGITAL STORYTELLING!!! PLZ GIVE IDEAS!!
The market value of cell phones made and sold in America by a Japanese-owned company is included in _
Amanda can jog 18 3/4 miles in 5 hours. At this rate, how many miles can she run in 4 hours?
Washington once said, "I hope I shall always possess firmness and virtue enough to maintain what I consider the most enviable of all titles, the character of an
Find the height, in feet, of the rock after 5 seconds in the air. A rock is launched from a cannon. It’s height, h(x), can be represented by a quadratic functio
Which of these is one reason that American workers generally favored immigration restriction? Immigrants tended to be anti-union. Immigrants were often willing
How does PonyBoy recover from his friends'' deaths? (The Outsiders)
Japan, China, and Korea were friendly nations who shared culture and customs. rival nations who came into frequent conflict. neighboring countries who shared a
Is 12a-a simplified?