danyalmuhammad2915 danyalmuhammad2915 23-11-2021 Mathematics contestada 1. Define the variables you will use in your model. (2 points) 2. Write an inequality representing the total cost of your purchase. (3 points) a. Each pound of fruit costs $4. Write an expression that shows the total cost of the fruit. Use the variable you identified in question 1.