pedrorios pedrorios
  • 23-11-2021
  • Mathematics
contestada

Juan buys cheese from the local farmer's market. The graph below shows the cheese cost (in cents) versus its weight (in ounces).
Use the graph to answer the questions.

Juan buys cheese from the local farmers market The graph below shows the cheese cost in cents versus its weight in ounces Use the graph to answer the questions class=

Respuesta :

rspill6
rspill6 rspill6
  • 28-11-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

a.  35 cents

b.  35

Answer Link

Otras preguntas

What is the meaning of the proverb, "a penny is a lot of money if you haven't got a penny"?
Glaciers _____. form when snow stays in the same place for a long time cover about 5% of Earth's land can only exist in cold regions near the poles contain abou
The Suarez Family paid $15.75 Ford 3 movie tickets. How much would they have paid for 12 tickets?
Only specialist species are well adapted to their native habitats. true or false
Data displayed in rows and columns is called a table.
How was the rise of the civil service related to President Garfield’s assassination?
How should daily calorie intake be divided for an adult in good health?
Which of the following is not an example of a check or balance put into the u.s constitution
the continent of blank is north of south america what is the blank part i need help quick
in a sale there is twenty five per cent off all prices a bed cost £33 in the sale how much was it before the sale ?