jubymoore jubymoore
  • 23-11-2021
  • Mathematics
contestada

If the Mac and cheese is 7.50 for 3 lbs how much can you get for 29 dollars?

Respuesta :

mtb3655
mtb3655 mtb3655
  • 23-11-2021

Answer:

6lbs

Step-by-step explanation:

7.50 can only go into 20, two times

7.50

×   2

-------

15.00

Answer Link

Otras preguntas

Why don’t historians agree? Why is there so much debate? (must be 1-2 paragraphs)
Nhà cung cấp hàng hóa ảnh hưởng gì đến doanh nghiệp
Mass is measured in a) Litters b) Centimeter c) Newton d) Kilogram
state four benefits of the youth participation in your community anti-substance abuse campaign​
Do you know this it is for social studies
I WILL MARK AS BRAINLIEST! Find the area and perimeter of the following figures
20. In the above figure, ZAOB = 80°. What does ZACB equal? A. 10° B. 160° C. 80° O D. 40°
List all the ways you can think of that carbon passes from the biosphere to the lithosphere
Illustrate the law of law of multiple proportions using the formation of SO2 and SO3 by sulphur and oxygen
What are the modes of the following sets of numbers? a. 3, 13, 6, 8, 10, 5, 6