perezludimar88 perezludimar88
  • 22-11-2021
  • Mathematics
contestada

Sara's Grocery sells 3 watermelons for $12. What is the unit price?

Respuesta :

lily28625 lily28625
  • 22-11-2021
The unit price of the watermelons are $4.
Answer Link

Otras preguntas

what are the solutions for the problems encounteted in distance learning​
Find the measure of x in each figure.
Someone please help-
hello pansinin nyoko kase papansin ako batiin nyoko kunware bertdey ko​
Please who steps.on how to solve. ​
CALLING EXPERTS!!! Hi, I need help with this assignment... I don't get it! It's worth 100 points and it doesn't even have instruction... (They're not printed o
The value of the square root of 25+144 is 13. True or false
Pls help now hurry have to turn in soon
hello. can somebody help me with this? For the table, all you have to do is multiply the number. Also, could you do A2 that's what I have trouble on... OwO than
How does Gatsby feel about Tom? Quotes please from the novel.