Bluekat2631 Bluekat2631
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

Noel bought a 10 ounce box of cereal for $1.63. What was the cost per ounce?

Respuesta :

KBVegas KBVegas
  • 22-10-2021

Answer:

0.163 per ounce

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which statement accurately compares the civilization of the ancient Aztecs with the civilization of ancient Native Americans?
HELP ME PLEASEEEEEE THANK YOU
The charity gala will cost $546 if it has 42 attendees. How many attendees can there be, at most, if the budget for the charity gala is $559? Assume the relatio
cómo se cambia grados a radianes​
PLEASE HELP ME :( Describe the possible genotypes and phenotypes of the offspring of this cross. Label each option with percen R= red fruit r=yellow fruit RR X
Can someone write me a paragraph about deductible
A large bowl holds 5 2/3 cups of punch. Some more punch is added to the bowl to make a total of 10 cups of punch. Let represent the number of cups of punch that
A company made a poster of da Vinci’s painting. The poster is 5 feet long and 3.5 feet wide. Is the poster similar to the original Mona Lisa? Explain.
HELPPPPPPPP Hynes Strength Headquarters charges $40 for a sign-up fee plus $20 per month to join the gym. Orlando has paid $180 for his gym membership so far. W
Pythagorean theorem question:)