kf98d4sp9s kf98d4sp9s
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

A gallon of apple juice is
$7. A pack of eight 4.23
oz box apple juice is
$2.39. Which is a better
deal?

Respuesta :

qwertyuasdfg
qwertyuasdfg qwertyuasdfg
  • 22-10-2021
$2.39 i believe i haven’t done math like this in years but yeah if my multiplication is correct it’s that
Answer Link

Otras preguntas

________ are professional employees such as financial and marketing analysts, engineers, lawyers, and accountants.
What is one likely reason for why a gram-stain staphylococcus epidermidis would appear pink under the microscope? why might escherichia coli look purple? (2pts)
Define the unit of current??​
The empty, old house had a very bare, ______________ appearance and no one wished to live there.
Draw a picture of the path and use to answer question. An athlete walks 8 meters East , 2 meters South, 8 meters West, and finally 2 meters North. What is the
The initial locational advantage of a place for economic activity often spirals into a continuous buildup of advantages that attract people and investment to th
Quizlet one drink of an alcoholic beverage contains approximately how many kcal? a. 150 to 200 b. 50 to 100 c. 200 to 300 d. 100 to 150
Marisol rode her bicycle each day for five days. estimate how far she biked in all. round each number to the nearest whole number. 12+ ___+18+___+____=____ she
Next year's annual dividend divided by the current stock price is called the:________ a. yield to maturity. b. total yield. c. dividend yield. d. capital gains
The management function that addresses comparing accomplishments to objectives is:_________