christinasukha2486 christinasukha2486
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

Help me with this questionnnnn

Help me with this questionnnnn class=

Respuesta :

taylorwritexz taylorwritexz
  • 22-10-2021
Each bottle of juice costs $1.05

because 26.91-1.71 = 25.2/24 = 1.05
Answer Link

Otras preguntas

What is the process all rocks are continuously in during which that can change into other types of rocks
Find the slope of the line
What was one major effect of Mao Zendong’s Great Leap Forward policies ? A. Chins rapidly developed one of the world’s strongest economies B. Mao Zedong’s was
I NEED HELP ASAP!! I picked A. but they said it was wrong!:( (04.01 LC)Of the following sets, which represents a function? (1 point)Situation A = {student's na
In catalyzed reactions, the reactants are converted into products much slower than they would without a catalyst. True or false? a) True b) False
Use the map to answer the question. The map provides evidence to support which conclusion about Britain during the Industrial Revolution? A. Britain’s many por
Using voice tone to communicate feeling is an example of a) content communication. b) paralanguage. c) the arbitrary nature of language. d) verbal communication
There are 1800 gym memberships in total 3/4 are aged 25-59 years 1/5 are over 60 years and the remainder are under 25 years how many members are under 25 years
Please answer this correctly
Why might the nazis be concerned about the survival of their military