ThelilGodess
ThelilGodess ThelilGodess
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

\text{walmart sells 6oz bottle of laundry detergent for 4.80. what is the price per ounce

SHOW ME HOW YOU SOLVED IT!

Respuesta :

Zamireisbackkkkkkk
Zamireisbackkkkkkk Zamireisbackkkkkkk
  • 30-10-2021

Answer:

Wsg luh girl

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

If you multiply all of the numbers in a calculator, what will it be?
PLEASE HELP WILL MARK BRAINLIEST: What is the Interquartile range of the set of data this box-and-whisker plot represents?
5. Why did they call the one poisonous snake the two step snake?​
find the value of x.
compare or contrast absolute and secondary instruments ​
Doubling the difference between a number and 4 is 6 more than the number. How do I write an equation and solve to find the numbers?
Una historia con estas palabras Goose Grass Girls Grasshopper Gate Grandmother
Veronica is a sales manager with Puissance Systems. The company management allowed her to attend a workshop on management practices by the University of Oxford
What was a pull factor that encouraged immigrants to come to the United States in the 19th century? Question 8 options: a culture based on helping the community
Help? I don’t get it and I’ve been doing it forever