AGirlWithTooMuchTime
AGirlWithTooMuchTime AGirlWithTooMuchTime
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

Strawberries cost $3.00 per pound. ( 20 points! )

How many pounds of strawberries can you buy for $11.00?

Good luck!

Respuesta :

rinnn001 rinnn001
  • 21-10-2021
you can buy 3 pounds of strawberries for $9

thanks for the luck i think i did good ^^

have a good day/night/afternoon :)
Answer Link

Otras preguntas

Help please Romanticism sought truth in A. Nature and order B. Emotion and nature C. Law and order D. Emotion and order
What are indigenous people? A. People who indignantly resist changing their culture or customs. B. People who are the original inhabitants of an area. C. People
What is the importance of federalism in the constitution
The book in the Bible which attests to the fact that Jesus was alive with God "at the beginning" is the book of Matthew John Genesis
how would the story be different if either the aunt or the bachelor, rather than the Omniscient narrator, were telling it from the first person point of view?
Who was the paterfamilias in early Rome? A. a boy's father B. a boy's grandfather C. the oldest living male in a family D. descendants of the family
How can activities such as yoga and meditation serve as alternatives to drug use?
Allied forces gathered in England for the Battle of Normandy. True False
Why is air warmer at the top of the stratosphere than at the top of the troposphere? Thank you!!!
Genocide is the systematic movement of one race of people from one country to another. True False