pipersmith3822 pipersmith3822
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

it cost $3.99 for 15 fl. oz of detergent or $6.99 for 90 fl. Oz which is better to buy

Respuesta :

steelegabriel06
steelegabriel06 steelegabriel06
  • 21-10-2021

Answer:

6.99. You get much more for a cheaper price per unit.

Answer Link
user13482 user13482
  • 21-10-2021
the answer would be the $6.99 detergent because it has more oz
Answer Link

Otras preguntas

what was the affect on the mandate system on former ottoman territory in the Middle East
Identify the domain of the function shown in the graph.
Find the missing side and round the answer to the nearest tenth. Thanks.
An example of positive feedback loop would be: A. the release of glucagon in response to low blood sugar B. all of the above C. the release of a hormone in r
Simplify root100-root28​
8. You have two iron rods which are identical in appearance, but one is a permanent magnet and the other is unmagnetized. What series of simple experiments can
A certain circle can be represented by the following equation x^2+y^2+18x+14y+105=0 What is the center and radius of the circle?
Your psychology professor is conducting research and desperately needs more participants because the existing subjects keep running from the building screaming!
Write a short paragraph to prepare for a group discussion. Explain your thoughts on the issue of homework. Do students have too much?
I have a few questions I'm having trouble with, maybe if you guys could please help me out, thank yoo~! ^w^ 1. How many molecules are central to converting the