makayaharper
makayaharper makayaharper
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

pls answer quick!!! i'll give brainliest if right!

pls answer quick ill give brainliest if right class=

Respuesta :

tasniarouf1302
tasniarouf1302 tasniarouf1302
  • 21-10-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

$0.11

per ounce

1.32/12=0.11!!

Answer Link
10016295 10016295
  • 21-10-2021

Answer:   1.21

Since we know that $1.32 is 12 ounces all we need to do is figure out how much is in each ounce which is "0.11", so this means for each unit equals to "0.11" so

0.11 x 11=1.21 ounces            Good luck!

Answer Link

Otras preguntas

10 -2x negative 6 1/2 <23 hurry please
at the movies you order 3 boxes of popcorn and bottle of water the cost of the bottle of water is $1.75.Your total cost is $9.25 write and solve an equation to
Why do you think August Wilson wanted to write about the difficulties African American families have faced?
if you can run 5 miles in 45 minutes how fast is this in miles per hour?
which of the following is the reason of Java programs platform independent​
Which of the following best describes the major differences between the expeditions that founded the British colonies of New England and the Chesapeake? A. The
a person standing near the top of the Eiffel tower(approximately 300.6 meters) notices a car wreck some distance from the tower. If the angle of depression from
Whats improper with this sentence There is a child in this household.
HELP PLS I NED THIS LUV U GUUS
How is it possible for humans to.be distantly related to dandelions and orangutans