chelseastone300 chelseastone300
  • 24-09-2021
  • Mathematics
contestada

through (2,1) and (4,-5)

Respuesta :

Keepitonly780 Keepitonly780
  • 24-09-2021

Answer:

EXPLAIN please

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

a grocery store sells a bag of 5 lemons of $2 what is the unit cost of each lemon in the bag. thanks so much ☺
Which statement is a run-on sentence? A) Mike hung the family photograph on the wall and Megan waited patiently with the level. B) Max dealt the cards out one
Given the equation 2x − 5 = 8, which order of operations completely solves for x?
please help 30 points identify the structures in the cell pictured on the right. Label A _____ Label B _____ Label C _____ Label D _____ a. cytoplasm b. cell m
Find the value of y round your answer to the nearest tenth cos y y=8/13
The Industrial Age in all of the the United States is MOST associated with which era? A) early-1800s B) early-1900s C) late-1700s D) late-1800s
what was the individaul initiative phliosoph that had a lasting influence in education
how do u solve -3x=-3x
On a farm, there are chickens and goats. Each chicken has 2 legs and each goat has 4 legs. The farmer counted 50 heads and 128 legs. Express, in terms of x,
Two plants, plant A and B, are being grown in a science experiment. Plant A is 6 cm tall and growing at a rate of 4 cm/day. Plant B is 10 cm tall anf growing at