moreno27daniel moreno27daniel
  • 23-09-2021
  • Spanish
contestada

roberto compro 4kg de azucar a 15.75 cada uno

Respuesta :

freesenatalie69 freesenatalie69
  • 23-09-2021

Answer:

cuesta 3.94 por 1kg

Explanation:

15.75/4=3.9375

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE ANSWER THIS QUESTIONS ASAP!! 9. Read the following list of events from the novel. 1. Phoebe receives a third anonymous message 2. Margaret in M
According to freud, the "third shock" to the collective human ego was the realization question 12 options:
hello can you please help me posted picture of question
which reign sponsored Columbus to explore the world
Which was an effect of the Industrial Revolution? A.Decline in European population B.The fall of labor unions C.Increased food prices D.Decreased travel tim
Which of the following describes the stage in the economic cycle that follows growth? trough recovery peak recession
Which statements would be LEAST likely to convince an audience of acupuncture's safety? A) People experience acupuncture differently, but most feel no or minima
Question 1 (1 point) Question 1 Unsaved Lee el párrafo y contesta la pregunta. Tus padres trabajan durante el verano. Tu madre tiene una lista de cosas que ne
A bookstore is having a sale in which you can get 4 notebooks for $7.00 and 10 folders for $2.50.how much will it cost Rico to buy 5 notebooks and 6 folders
Modern dance is a type of dance danced by children or young people. To dance well you must do stretching exercises, you should also watch the dancers attentivel