aidenfink aidenfink
  • 22-09-2021
  • Mathematics
contestada

Linette bought apples at $1.74 per pound. If she bought 5 pounds of apples, how
much did she pay?

Respuesta :

shannonvankeuren shannonvankeuren
  • 22-09-2021

Answer $ 8.70

Step-by-step explanation:

Multiply $1.74 by 5

Answer Link

Otras preguntas

A school sells chips and candy bars for a fundraiser. · Each bag of chips sells for 75 cents. · Each candy bar sells for $1.25 • The school sold fifty more ba
Mr. Rockwell's class is holding a canned food drive for charity. Kim collected 10 more cans than Stephanie. Natasha collected twice as many cans as Kim. If they
Can someone help me with this
Help with math ASAP!!!
Susan traveled 57.9 miles each day for the past 7 days. How many miles did she travel in all?
what is the co-efficent of 2x/7+2
which is a noncommercial way of introducing nonnative organisms into aquatic systems? a. cargo ship hulls b. recreational boats c. imported used cars d. home aq
7 8/10-1 1/4 what is common denominator
is Bacteria used in photosynthesis.
Help plss 2. This is Josh’s solution for the equation : Is Josh’s solution correct? Explain.