aidenfink aidenfink
  • 22-09-2021
  • Mathematics
contestada

Linette bought apples at $1.74 per pound. If she bought 5 pounds of apples, how
much did she pay?

Respuesta :

edicc edicc
  • 22-09-2021
She paid $8.70

$1.74 x 5= $8.70
Answer Link
myf19062 myf19062
  • 22-09-2021

Answer:

$8.70

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Tamara has $500 she is looking to save for a class trip. She wants to earn the most possible interest and will not need access to her money for a full year. Whi
A characteristic of germany under hitler and the soviet union under stalin
The Oracle at Delphi was _____. A. a relatively unknown religious institution that made prophecies in exchange for offerings B. a powerful religious institution
Given that the points (-3, 2) and (1, 2) form one leg of a right triangle, which point could be another vertex of the triangle?
In which subject did students score best on average across these four years?
5) When a judge limits the use of his or her power, he or she is exhibiting
How do you say The boy is running in Spanish?
MATH HELP!!!!!!!!!!!!! NEED TO GET AN A
I need help with number 3 and 5
When graphing the following equation, where does the solution plane cross the z-axis? 3x – y + 4z = 32 Type your answer as an ordered triplet, like this: (-2,