gigiop gigiop
  • 21-09-2021
  • Mathematics
contestada


Mrs. Jones spend $15 of 12 bottles of water. How much did Mrs. Jones spend on one bottle

Respuesta :

aliogaili5
aliogaili5 aliogaili5
  • 21-09-2021

Divide 15/12. You'll get 1.25. (mark brainliest if u want to ty)

Answer Link
mariajbanco mariajbanco
  • 21-09-2021

Answer:

$1.25

Step-by-step explanation:

15 divided by 12 = $1.25

Answer Link

Otras preguntas

Crooks shows disdain for George and lennies plan of having their own place because
Math help?? Will reward brainliest! What is m∠SVT?
How does the principle of diminishing marginal utility explain the price we pay for another unit of good or service?
The county official most directly responsible for providing public safety is the
Question 1: Which of the following is involved in weathering? a. water b. seafloor spreading c. mountain building d.volcanoes Question 2: What types of rocks in
You can give numerical rating as to possible career choices of determine if they are right for you by creating a
Waves crash against the shores of an island, creating beaches and gullies. In this scenario, what is the primary landform and what is the secondary landform?
The story of the Bible can be seen as a series of _____. A. Miracles B. Different people’s lives C. Incarnations D. Covenants
Which movement was initiated in the 1960s by Quebecer Réne Lévesque? a. a movement to give indigenous people their own province b. a movement to make French
Which example provides a complete scientific description of an object in motion? A. The marble changed position quickly. B. The car traveled north. C. The marbl