tianaalridge0131
tianaalridge0131 tianaalridge0131
  • 21-08-2021
  • Mathematics
contestada

What is the answer ?

What is the answer class=

Respuesta :

renardtnt1
renardtnt1 renardtnt1
  • 21-08-2021

Answer and Step-by-step explanation:

To find out the answer, we need to first find how much money it is to buy 1 kg of almonds.

So, do 34 divided by 4.

[tex]\frac{34}{4} = 8.5[/tex]

Now, multiply 8.5 by 5.

8.5 × 5 = 42.5

The cost for 5 kilograms of almonds is $42.5

#teamtrees #PAW (Water And Plant)

I hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Previous balance = $179.32 Payments/credits = $85.00 Unpaid balance = $ Monthly rate = 1.25% Finance charge = $ New purchases = $117.42 New balance = $
Sally needs 1 3/4 yards of fabric to make a dress. She has 4 5/8 yards. How many yards of fabric will be left over?
Atoms Help me please help me
According to Psalm 139, describe God's involvement in the creation of every person.
___________is an idea of conception, belief, or opinion not in accord with the facts.
Which of these trade goods did the ancient Greeks exchange with other civilizations? Wood for purple dye Olive oil for grains Purple dye for fruits Grains for
what is the size of appledale's labor force?
Explain how meiosis accounts for the distribution of alleles to gametes
What is the equation of a line that passes through the point (6,1) and is perpendicular to the line whose equation is y=-2x-6?
According to Lewis Terman’s original IQ classification, to which category would a person who has an IQ of 84 belong?