orioncest
orioncest orioncest
  • 23-07-2021
  • Mathematics
contestada

The sweet shop sells licorice at $9.40 per kg. How much would 250g of licorice cost?

Respuesta :

zeinab60 zeinab60
  • 23-07-2021
Answer:2,350$


9.40 x 250=2350
Answer Link
choatnyalat choatnyalat
  • 23-07-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

1kg=1000

Answer Link

Otras preguntas

Excerpt from a treaty between an Assyrian king and the ruler of a subject city-state in northwestern Iran, circa 670 b.c.e. 1. The particular consequences invok
PLEASE ANSWER ASAP FOR BRAINESLT!!!!!!!! Mrs. Lee randomly surveyed 25 of her 125 students about their pets. Her survey indicate that 14 students have a dog, 7
Thank you for taking time to consider how these reforms will impact the Soviet-US relationship. I think you will be pleased to see how they will help smooth rel
Based on the following petty cash information, prepare a. the journal entry to establish a petty cash fund b. the journal entry to replenish the petty cash fun
help with no link please ​
Who is 13 and a girl
A television program asks its viewers to visit a Web site to indicate their preference for two presidential candidates. 76% of the viewers who responded preferr
Please Answer these ASAP Find the area. 1. Determine the value of the bases, b and B, used to determine the volume in the object below. 2. Find the area. The p
Solve the right triangle
Which of the following describes the transformation from Figure 1 to Figure 2?